Jazda po pijaku

Jazda po pijanemu – co zrobić, gdy zostałem złapany?

Jazda po pijanemu to jeden z najczęstszych błędów kierowców. Nawet spożycie zaledwie 2 piw może doprowadzić do tego, że Twój czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo! Wzmożone patrole drogowe sprawiają, że o zatrzymanie w czasie jazdy pod wpływem alkoholu wcale nie jest trudno.

Jeśli popełniłeś błąd i policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie Cię, nie czekaj – działaj już teraz. Skorzystanie z usług adwokata z Warszawy, specjalizującego się w sprawach jazdy po alkoholu to w twoim przypadku rozwiązanie idealne. Dowiedz się, co możesz zyskać.

Prowadziłem pojazd po alkoholu – co mi grozi?

Za prowadzenie po alkoholu sądy wymierzają różne kary. Wybór zależy przede wszystkim od kwalifikacji prawnej czynu.

Jeśli pomiar alkomatem wykazał w Twoim przypadku wynik 0,2–0,5 promila, oznacza to, że popełniłeś wykroczenie. W tej sytuacji grozi Ci grzywna (do 5000 złotych), areszt (do 30 dni) oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Jeśli w Twojej krwi znajdowało się więcej niż 0,5 promila alkoholu, popełniłeś przestępstwo. W tej sytuacji zagrożenie karne jest znacznie poważniejsze. Może się okazać, że zostaniesz skazany na karę ograniczenia albo pozbawienia wolności, niezależnie od innych sankcji, w tym finansowych.

Jazda po pijanemu może również bardzo niekorzystnie wpłynąć na Twoją karierę zawodową. W skrajnych przypadkach błąd może kosztować Cię nawet utratę pracy! Z tego powodu nie warto ryzykować i prowadzić sprawy na własną rękę. Doświadczony w postępowaniach dotyczących jazdy po pijanemu adwokat z Warszawy pomoże Ci obniżyć wymiar kary i przejść przez proces bez nerwów.

Wymiar kary zależy od wielu czynników

Sądy podejmują decyzję o wymierzeniu kary na podstawie całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych w sprawie. Dla Ciebie oznacza to szerokie pole do działania.

W sprawach dotyczących jazdy po pijanemu występuje szereg okoliczności, które mogą złagodzić wymiar kary. Sam nie będzie jednak wiedział, jak je dostrzec i w jaki sposób wykorzystać. Specjalista zrobi to za Ciebie.

Możesz liczyć na zmniejszony wymiar kary w sytuacjach takich jak:

  • prowadzenie pojazdu na bocznej, mało uczęszczanej drodze,
  • prowadzenie pojazdu w czasie, gdy natężenie ruchu nie jest wysokie,
  • zatrzymanie podczas rutynowej kontroli, gdy sposób jazdy nie wskazywał na spożycie alkoholu,
  • stężenie alkoholu jedynie nieznacznie przekraczające górną granicę.

Jazda po pijanemu – pomoże Ci adwokat z Warszawy

Wskazane okoliczności łagodzące są jedynie przykładowe. Musisz pamiętać, że każda sprawa jest inna. Tylko szczegółowa analiza Twojego przypadku przez doświadczonego w sprawach jazdy po pijanemu adwokata z Warszawy pozwoli Ci na skuteczną obronę i maksymalne złagodzenie wymiaru kary.

Skorzystaj z usług specjalisty – pozorna oszczędność może okazać się bardzo bolesna w skutkach!

Do głównych korzyści należy przede wszystkim wysokie prawdopodobieństwo obniżenia wymiaru kary. Zyskujesz również szansę na warunkowe umorzenie postępowania. W ten sposób wrócisz do normalnego życia i nie będziesz musiał martwić się o wykonanie nadzwyczajnie surowego wyroku.

Dowiedz się, jakie warunki współpracy oferuje adwokat z Warszawy specjalizujący się w prowadzeniu spraw osób zatrzymanych za kółkiem po alkoholu i podejmij świadomą decyzję.