Menu
Adwokat Daniel Anweiler

Adwokat jazda po alkoholu Bielsko-Biała

adw. Daniel Anweiler

Każdy adwokat zanim zacznie pracować dla samego siebie, w swojej Kancelarii, musi zdobyć szlify w czasie aplikacji do zawodu w sprawach karnych swoich patronów (obecnie to trzyletnia praktyka). W takich sprawach wykuwa się charakter przyszłego adwokata. W czasie aplikacji broniłem w wiele różnych procesach, od jazdy rowerem po dwóch piwach (tak wtedy było to jeszcze przestępstwo) po zabójstwo (nigdy więcej, raz wystarczy). Najbardziej jednak upodobałem sobie sprawy karne wykonawcze i tak zostało po dziś dzień. Sprawy karne wykonawcze prowadzę na terenie całej Polski. Adwokatem jestem od 2012 roku.

Praktykę zawodową prowadzę w:

  • Bielsku-Białej przy pl. Św. Mikołaja 4/7, 43-300 Bielsko-Biała
  • Katowicach przy ul. Młyńskiej 23, 40-098 Katowice

Z naszego bloga

Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC i AC. Co warto wiedzieć?
Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC i AC. Co warto wiedzieć?
Kierowca, który spowodował wypadek po alkoholu, musi liczyć się z surową odpowiedzialnością karną. Czy może jednak uniknąć reperkusji...
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu – czy można z nim walczyć?
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu – czy można z nim walczyć?
Względem kierowcy, który dopuścił się szczególnie ciężkiego naruszenia przepisów karnych, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia...

Jazda pod wpływem alkoholu – jakie konsekwencje grożą kierowcy i jak bronić się w sądzie?

Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przewinienie, które w Polskim systemie prawnym jest surowo karane. Wynika to ze skali problemu i dużej ilości wypadków.

Każdy popełnia błędy. Jeśli zostałeś zatrzymany, kierując pod wpływem, musisz zaplanować strategię procesową i pomyśleć, co jeszcze możesz zrobić, żeby zapewnić sobie jak najniższy wymiar kary. Adwokat jazda po alkoholu Bielsko-Biała pomoże Ci przejść przez cały proces i wyjść z kłopotów obronną ręką.

Jazda pod wpływem może być kwalifikowana jako przestępstwo lub wykroczenie

Kwalifikacja Twojego czynu zależy od kilku czynników. Od nich zależy wymiar kary, a co za tym idzie – dolegliwość sankcji dla Ciebie.

Na terenie Polski dopuszczalne jest prowadzenie pojazdu, jeśli stężenie alkoholu we krwi nie przekracza 0,2 promila.

Wykroczenie zachodzi w przypadku, gdy kierowca znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Kodeks karny wyjaśnia, że to stan, gdy we krwi badanego znajduje się od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm 3 wydychanego powietrza. Odpowiada to stężeniu we krwi 0,2–0,5 promila.

Jako przestępstwo zostanie z kolei zakwalifikowany czyn, w którym kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a więc gdy badanie alkomatem wykaże wynik ponad 0,5 promila. Odpowiada to zawartości ponad 0,25 mg w 1 dm3 wydychanego powietrza.

Czytaj na blogu

Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC i AC. Co warto wiedzieć?
Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC i AC. Co warto wiedzieć?
Kierowca, który spowodował wypadek po alkoholu, musi liczyć się z surową odpowiedzialnością karną. Czy może jednak uniknąć reperkusji...
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu – czy można z nim walczyć?
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu – czy można z nim walczyć?
Względem kierowcy, który dopuścił się szczególnie ciężkiego naruszenia przepisów karnych, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia...
Konfiskata samochodu po alkoholu. Co musisz o niej wiedzieć i jak się przed nią bronić?
Konfiskata samochodu po alkoholu. Co musisz o niej wiedzieć i jak się przed nią bronić?
Jazda po alkoholu stwarza istotne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu. Aby zniechęcić do wsiadania za kierownicę pod wpływem...
Zostałeś zatrzymany przez policję? Przeczytaj, co robić, a czego nie robić
Zostałeś zatrzymany przez policję? Przeczytaj, co robić, a czego nie robić
Regularne kontrole trzeźwości to rutynowe działania policji. W ten sposób funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo i porządek ruchu na drogach....

Zagrożenia karne – przestępstwo a wykroczeniez

Jeśli popełniłeś wykroczenie, grozi Ci przede wszystkim grzywna. Jej wymiar będzie nie niższy niż 50 złotych. Musisz się jednak przygotować, że możesz być zmuszony do zapłaty nawet 5000 złotych. Oprócz tego istnieje ryzyko, że zostanie na Ciebie nałożona kara aresztu od 5 do 30 dni. Niestety stracisz też prawo jazdy.

Twoja sytuacja będzie znacznie gorsza, gdy Twój czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo. W tym przypadku, oprócz kary grzywny i utraty prawa jazdy, grozi Ci kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Pierwszą z nich orzeka się w granicach od 1 miesiąca do 2 lat. Do więzienia możesz trafić nawet na 2 lata.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata z Bielsko-Białej w sprawach jazdy pod wpływem alkoholu?

Przedstawione zagrożenia karne brzmią groźnie? Na pierwszy rzut oka – tak! Najwyższy wymiar kary jest jednak zazwyczaj wymierzany osobom, które działają w sprawie na własną rękę, bez adwokata.

Wybierając pomoc adwokata z Bielsko-Białej, który specjalizuje się w zakresie odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu, zapewnisz sobie profesjonalne wsparcie. Prawnik wie, jakie okoliczności przytoczyć, żeby wymiar kary był jak najniższy.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług doświadczonego adwokata, możesz uzyskać warunkowe umorzenie postępowania lub nadzwyczajne złagodzenie odpowiedzialności. Realny efekt współpracy to obniżenie kary, nawet o ponad 50% w stosunku do wyniku, jaki przyniósłby proces prowadzony na własną rękę.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat warunków współpracy.

Polecamy

LexLab Legalniewsieci.pl Kancelaria adwokacka Gatner & Gatner

© adw. Gabriel Gatner

Realizacja strony strony internetowe oświęcim