Menu

Adwokat jazda po alkoholu Bielsko-Biała

adw. Daniel Anweiler

Każdy adwokat zanim zacznie pracować dla samego siebie, w swojej Kancelarii, musi zdobyć szlify w czasie aplikacji do zawodu w sprawach karnych swoich patronów (obecnie to trzyletnia praktyka). W takich sprawach wykuwa się charakter przyszłego adwokata. W czasie aplikacji broniłem w wiele różnych procesach, od jazdy rowerem po dwóch piwach (tak wtedy było to jeszcze przestępstwo) po zabójstwo (nigdy więcej, raz wystarczy). Najbardziej jednak upodobałem sobie sprawy karne wykonawcze i tak zostało po dziś dzień. Sprawy karne wykonawcze prowadzę na terenie całej Polski. Adwokatem jestem od 2012 roku.

Praktykę zawodową prowadzę w:

  • Bielsku-Białej przy pl. Św. Mikołaja 4/7, 43-300 Bielsko-Biała
  • Katowicach przy ul. Młyńskiej 23, 40-098 Katowice

adw. Nina Pierog

Praktykę zawodową prowadzę w Bielsku-Białej przy pl. Św. Mikołaja 4/7, 43-300 Bielsko-Biała

Z naszego bloga

Co grozi za posiadanie narkotyków?
Co grozi za posiadanie narkotyków?
Polskie prawo penalizuje nie tylko jazdę po alkoholu, lecz także po użyciu substancji psychotropowych. Wcale jednak nie musisz zażywać...
Dlaczego badanie alkomatem może dać zafałszowany wynik?
Dlaczego badanie alkomatem może dać zafałszowany wynik?
Choć może się wydawać, że alkomat to urządzenie precyzyjne, a jego wyniki trudno podważyć, niekiedy praktyka pokazuje coś zupełnie innego....

Jazda pod wpływem alkoholu – jakie konsekwencje grożą kierowcy i jak bronić się w sądzie?

Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przewinienie, które w Polskim systemie prawnym jest surowo karane. Wynika to ze skali problemu i dużej ilości wypadków.

Każdy popełnia błędy. Jeśli zostałeś zatrzymany, kierując pod wpływem, musisz zaplanować strategię procesową i pomyśleć, co jeszcze możesz zrobić, żeby zapewnić sobie jak najniższy wymiar kary. Adwokat jazda po alkoholu Bielsko-Biała pomoże Ci przejść przez cały proces i wyjść z kłopotów obronną ręką.

Jazda pod wpływem może być kwalifikowana jako przestępstwo lub wykroczenie

Kwalifikacja Twojego czynu zależy od kilku czynników. Od nich zależy wymiar kary, a co za tym idzie – dolegliwość sankcji dla Ciebie.

Na terenie Polski dopuszczalne jest prowadzenie pojazdu, jeśli stężenie alkoholu we krwi nie przekracza 0,2 promila.

Wykroczenie zachodzi w przypadku, gdy kierowca znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Kodeks karny wyjaśnia, że to stan, gdy we krwi badanego znajduje się od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm 3 wydychanego powietrza. Odpowiada to stężeniu we krwi 0,2–0,5 promila.

Jako przestępstwo zostanie z kolei zakwalifikowany czyn, w którym kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a więc gdy badanie alkomatem wykaże wynik ponad 0,5 promila. Odpowiada to zawartości ponad 0,25 mg w 1 dm3 wydychanego powietrza.

Czytaj na blogu

Co grozi za posiadanie narkotyków?
Co grozi za posiadanie narkotyków?
Polskie prawo penalizuje nie tylko jazdę po alkoholu, lecz także po użyciu substancji psychotropowych. Wcale jednak nie musisz zażywać...
Dlaczego badanie alkomatem może dać zafałszowany wynik?
Dlaczego badanie alkomatem może dać zafałszowany wynik?
Choć może się wydawać, że alkomat to urządzenie precyzyjne, a jego wyniki trudno podważyć, niekiedy praktyka pokazuje coś zupełnie...
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów niezgodny z Konstytucją RP!
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów niezgodny z Konstytucją RP!
We wtorek (04.06) Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok (sygn. akt SK 22/21) w którym orzekł o niezgodności art. 42 § 3 kodeksu karnego, w razie...
Rozprawa sądowa. Czy jest się czego bać?
Rozprawa sądowa. Czy jest się czego bać?
Osoby, które nigdy nie uczestniczyły w rozprawie sądowej, często odczuwają paraliżujący lęk przed wizytą w gmachu sądu. Skomplikowane...

Zagrożenia karne – przestępstwo a wykroczenie

Jeśli popełniłeś wykroczenie, grozi Ci przede wszystkim grzywna. Jej wymiar będzie nie niższy niż 50 złotych. Musisz się jednak przygotować, że możesz być zmuszony do zapłaty nawet 5000 złotych. Oprócz tego istnieje ryzyko, że zostanie na Ciebie nałożona kara aresztu od 5 do 30 dni. Niestety stracisz też prawo jazdy.

Twoja sytuacja będzie znacznie gorsza, gdy Twój czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo. W tym przypadku, oprócz kary grzywny i utraty prawa jazdy, grozi Ci kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Pierwszą z nich orzeka się w granicach od 1 miesiąca do 2 lat. Do więzienia możesz trafić nawet na 2 lata.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata z Bielsko-Białej w sprawach jazdy pod wpływem alkoholu?

Przedstawione zagrożenia karne brzmią groźnie? Na pierwszy rzut oka – tak! Najwyższy wymiar kary jest jednak zazwyczaj wymierzany osobom, które działają w sprawie na własną rękę, bez adwokata.

Wybierając pomoc adwokata z Bielsko-Białej, który specjalizuje się w zakresie odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu, zapewnisz sobie profesjonalne wsparcie. Prawnik wie, jakie okoliczności przytoczyć, żeby wymiar kary był jak najniższy.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług doświadczonego adwokata, możesz uzyskać warunkowe umorzenie postępowania lub nadzwyczajne złagodzenie odpowiedzialności. Realny efekt współpracy to obniżenie kary, nawet o ponad 50% w stosunku do wyniku, jaki przyniósłby proces prowadzony na własną rękę.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat warunków współpracy.

Piszą o nas:

Logo portalu dziennik.pl Logo portalu prawo.pl Logo portalu wprost.bieznes.pl Logo portalu tvn24 Logo portalu rzeczpospolita.pl Logo portalu superbiznes.se.pl Logo portalu motomaniacy.tv

Polecamy

LexLab Legalniewsieci.pl Kancelaria adwokacka Gatner & Gatner

© adw. Gabriel Gatner

Realizacja strony strony internetowe oświęcim