Menu
Adwokat Michał Boguszewski

Adwokat jazda po alkoholu Warszawa

adw. Michał Boguszewski

Świadczę kompleksową pomoc prawną dla Klientów na terenie całego kraju, głównie skupiając swoją praktykę na prawie cywilnym (w tym roszczeniach dotyczących kredytów frankowych) rodzinnym oraz karnym.

Kancelarię prowadzę w:

  • Warszawie przy ul. Podczaszyńskiego 8/9 pok.8

Z naszego bloga

Co grozi za posiadanie narkotyków?
Co grozi za posiadanie narkotyków?
Polskie prawo penalizuje nie tylko jazdę po alkoholu, lecz także po użyciu substancji psychotropowych. Wcale jednak nie musisz zażywać...
Dlaczego badanie alkomatem może dać zafałszowany wynik?
Dlaczego badanie alkomatem może dać zafałszowany wynik?
Choć może się wydawać, że alkomat to urządzenie precyzyjne, a jego wyniki trudno podważyć, niekiedy praktyka pokazuje coś zupełnie innego....

Jazda po pijanemu – co zrobić, gdy zostałem złapany?

Jazda po pijanemu to jeden z najczęstszych błędów kierowców. Nawet spożycie zaledwie 2 piw może doprowadzić do tego, że Twój czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo! Wzmożone patrole drogowe sprawiają, że o zatrzymanie w czasie jazdy pod wpływem alkoholu wcale nie jest trudno.

Jeśli popełniłeś błąd i policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie Cię, nie czekaj – działaj już teraz. Skorzystanie z usług adwokata z Warszawy, specjalizującego się w sprawach jazdy po alkoholu to w twoim przypadku rozwiązanie idealne. Dowiedz się, co możesz zyskać.

Prowadziłem pojazd po alkoholu – co mi grozi?

Za prowadzenie po alkoholu sądy wymierzają różne kary. Wybór zależy przede wszystkim od kwalifikacji prawnej czynu.

Jeśli pomiar alkomatem wykazał w Twoim przypadku wynik 0,2–0,5 promila, oznacza to, że popełniłeś wykroczenie. W tej sytuacji grozi Ci grzywna (do 5000 złotych), areszt (do 30 dni) oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Jeśli w Twojej krwi znajdowało się więcej niż 0,5 promila alkoholu, popełniłeś przestępstwo. W tej sytuacji zagrożenie karne jest znacznie poważniejsze. Może się okazać, że zostaniesz skazany na karę ograniczenia albo pozbawienia wolności, niezależnie od innych sankcji, w tym finansowych.

Jazda po pijanemu może również bardzo niekorzystnie wpłynąć na Twoją karierę zawodową. W skrajnych przypadkach błąd może kosztować Cię nawet utratę pracy! Z tego powodu nie warto ryzykować i prowadzić sprawy na własną rękę. Doświadczony w postępowaniach dotyczących jazdy po pijanemu adwokat z Warszawy pomoże Ci obniżyć wymiar kary i przejść przez proces bez nerwów.

Czytaj na blogu

Co grozi za posiadanie narkotyków?
Co grozi za posiadanie narkotyków?
Polskie prawo penalizuje nie tylko jazdę po alkoholu, lecz także po użyciu substancji psychotropowych. Wcale jednak nie musisz zażywać...
Dlaczego badanie alkomatem może dać zafałszowany wynik?
Dlaczego badanie alkomatem może dać zafałszowany wynik?
Choć może się wydawać, że alkomat to urządzenie precyzyjne, a jego wyniki trudno podważyć, niekiedy praktyka pokazuje coś zupełnie...
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów niezgodny z Konstytucją RP!
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów niezgodny z Konstytucją RP!
We wtorek (04.06) Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok (sygn. akt SK 22/21) w którym orzekł o niezgodności art. 42 § 3 kodeksu karnego, w razie...
Rozprawa sądowa. Czy jest się czego bać?
Rozprawa sądowa. Czy jest się czego bać?
Osoby, które nigdy nie uczestniczyły w rozprawie sądowej, często odczuwają paraliżujący lęk przed wizytą w gmachu sądu. Skomplikowane...

Wymiar kary zależy od wielu czynników

Sądy podejmują decyzję o wymierzeniu kary na podstawie całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych w sprawie. Dla Ciebie oznacza to szerokie pole do działania.

W sprawach dotyczących jazdy po pijanemu występuje szereg okoliczności, które mogą złagodzić wymiar kary. Sam nie będzie jednak wiedział, jak je dostrzec i w jaki sposób wykorzystać. Specjalista zrobi to za Ciebie.

Możesz liczyć na zmniejszony wymiar kary w sytuacjach takich jak:

  • prowadzenie pojazdu na bocznej, mało uczęszczanej drodze,
  • prowadzenie pojazdu w czasie, gdy natężenie ruchu nie jest wysokie,
  • zatrzymanie podczas rutynowej kontroli, gdy sposób jazdy nie wskazywał na spożycie alkoholu,
  • stężenie alkoholu jedynie nieznacznie przekraczające górną granicę.

Jazda po pijanemu – pomoże Ci adwokat z Warszawy

Wskazane okoliczności łagodzące są jedynie przykładowe. Musisz pamiętać, że każda sprawa jest inna. Tylko szczegółowa analiza Twojego przypadku przez doświadczonego w sprawach jazdy po pijanemu adwokata z Warszawy pozwoli Ci na skuteczną obronę i maksymalne złagodzenie wymiaru kary.

Skorzystaj z usług specjalisty – pozorna oszczędność może okazać się bardzo bolesna w skutkach!

Do głównych korzyści należy przede wszystkim wysokie prawdopodobieństwo obniżenia wymiaru kary. Zyskujesz również szansę na warunkowe umorzenie postępowania. W ten sposób wrócisz do normalnego życia i nie będziesz musiał martwić się o wykonanie nadzwyczajnie surowego wyroku.

Dowiedz się, jakie warunki współpracy oferuje adwokat z Warszawy specjalizujący się w prowadzeniu spraw osób zatrzymanych za kółkiem po alkoholu i podejmij świadomą decyzję.

Piszą o nas:

Logo portalu dziennik.pl Logo portalu prawo.pl Logo portalu wprost.bieznes.pl Logo portalu tvn24 Logo portalu rzeczpospolita.pl Logo portalu superbiznes.se.pl Logo portalu motomaniacy.tv

Polecamy

LexLab Legalniewsieci.pl Kancelaria adwokacka Gatner & Gatner

© adw. Gabriel Gatner

Realizacja strony strony internetowe oświęcim