Menu
Adwokat Michał Boguszewski

Adwokat jazda po alkoholu Warszawa

adw. Michał Boguszewski

Świadczę kompleksową pomoc prawną dla Klientów na terenie całego kraju, głównie skupiając swoją praktykę na prawie cywilnym (w tym roszczeniach dotyczących kredytów frankowych) rodzinnym oraz karnym.

Kancelarię prowadzę w:

  • Warszawie przy ul. Podczaszyńskiego 8/9 pok.8

Z naszego bloga

Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC i AC. Co warto wiedzieć?
Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC i AC. Co warto wiedzieć?
Kierowca, który spowodował wypadek po alkoholu, musi liczyć się z surową odpowiedzialnością karną. Czy może jednak uniknąć reperkusji...
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu – czy można z nim walczyć?
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu – czy można z nim walczyć?
Względem kierowcy, który dopuścił się szczególnie ciężkiego naruszenia przepisów karnych, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia...

Jazda po pijanemu – co zrobić, gdy zostałem złapany?

Jazda po pijanemu to jeden z najczęstszych błędów kierowców. Nawet spożycie zaledwie 2 piw może doprowadzić do tego, że Twój czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo! Wzmożone patrole drogowe sprawiają, że o zatrzymanie w czasie jazdy pod wpływem alkoholu wcale nie jest trudno.

Jeśli popełniłeś błąd i policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie Cię, nie czekaj – działaj już teraz. Skorzystanie z usług adwokata z Warszawy, specjalizującego się w sprawach jazdy po alkoholu to w twoim przypadku rozwiązanie idealne. Dowiedz się, co możesz zyskać.

Prowadziłem pojazd po alkoholu – co mi grozi?

Za prowadzenie po alkoholu sądy wymierzają różne kary. Wybór zależy przede wszystkim od kwalifikacji prawnej czynu.

Jeśli pomiar alkomatem wykazał w Twoim przypadku wynik 0,2–0,5 promila, oznacza to, że popełniłeś wykroczenie. W tej sytuacji grozi Ci grzywna (do 5000 złotych), areszt (do 30 dni) oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Jeśli w Twojej krwi znajdowało się więcej niż 0,5 promila alkoholu, popełniłeś przestępstwo. W tej sytuacji zagrożenie karne jest znacznie poważniejsze. Może się okazać, że zostaniesz skazany na karę ograniczenia albo pozbawienia wolności, niezależnie od innych sankcji, w tym finansowych.

Jazda po pijanemu może również bardzo niekorzystnie wpłynąć na Twoją karierę zawodową. W skrajnych przypadkach błąd może kosztować Cię nawet utratę pracy! Z tego powodu nie warto ryzykować i prowadzić sprawy na własną rękę. Doświadczony w postępowaniach dotyczących jazdy po pijanemu adwokat z Warszawy pomoże Ci obniżyć wymiar kary i przejść przez proces bez nerwów.

Czytaj na blogu

Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC i AC. Co warto wiedzieć?
Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC i AC. Co warto wiedzieć?
Kierowca, który spowodował wypadek po alkoholu, musi liczyć się z surową odpowiedzialnością karną. Czy może jednak uniknąć reperkusji...
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu – czy można z nim walczyć?
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu – czy można z nim walczyć?
Względem kierowcy, który dopuścił się szczególnie ciężkiego naruszenia przepisów karnych, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia...
Konfiskata samochodu po alkoholu. Co musisz o niej wiedzieć i jak się przed nią bronić?
Konfiskata samochodu po alkoholu. Co musisz o niej wiedzieć i jak się przed nią bronić?
Jazda po alkoholu stwarza istotne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu. Aby zniechęcić do wsiadania za kierownicę pod wpływem...
Zostałeś zatrzymany przez policję? Przeczytaj, co robić, a czego nie robić
Zostałeś zatrzymany przez policję? Przeczytaj, co robić, a czego nie robić
Regularne kontrole trzeźwości to rutynowe działania policji. W ten sposób funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo i porządek ruchu na drogach....

Wymiar kary zależy od wielu czynników

Sądy podejmują decyzję o wymierzeniu kary na podstawie całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych w sprawie. Dla Ciebie oznacza to szerokie pole do działania.

W sprawach dotyczących jazdy po pijanemu występuje szereg okoliczności, które mogą złagodzić wymiar kary. Sam nie będzie jednak wiedział, jak je dostrzec i w jaki sposób wykorzystać. Specjalista zrobi to za Ciebie.

Możesz liczyć na zmniejszony wymiar kary w sytuacjach takich jak:

  • prowadzenie pojazdu na bocznej, mało uczęszczanej drodze,
  • prowadzenie pojazdu w czasie, gdy natężenie ruchu nie jest wysokie,
  • zatrzymanie podczas rutynowej kontroli, gdy sposób jazdy nie wskazywał na spożycie alkoholu,
  • stężenie alkoholu jedynie nieznacznie przekraczające górną granicę.

Jazda po pijanemu – pomoże Ci adwokat z Warszawy

Wskazane okoliczności łagodzące są jedynie przykładowe. Musisz pamiętać, że każda sprawa jest inna. Tylko szczegółowa analiza Twojego przypadku przez doświadczonego w sprawach jazdy po pijanemu adwokata z Warszawy pozwoli Ci na skuteczną obronę i maksymalne złagodzenie wymiaru kary.

Skorzystaj z usług specjalisty – pozorna oszczędność może okazać się bardzo bolesna w skutkach!

Do głównych korzyści należy przede wszystkim wysokie prawdopodobieństwo obniżenia wymiaru kary. Zyskujesz również szansę na warunkowe umorzenie postępowania. W ten sposób wrócisz do normalnego życia i nie będziesz musiał martwić się o wykonanie nadzwyczajnie surowego wyroku.

Dowiedz się, jakie warunki współpracy oferuje adwokat z Warszawy specjalizujący się w prowadzeniu spraw osób zatrzymanych za kółkiem po alkoholu i podejmij świadomą decyzję.

Polecamy

LexLab Legalniewsieci.pl Kancelaria adwokacka Gatner & Gatner

© adw. Gabriel Gatner

Realizacja strony strony internetowe oświęcim